Pytanie 1. Czy takie rozwiązanie jest w 100% poprawne?
Pytanie 2. Czy dobrze rozumiem, że liczbę pierwszą ,,k'' mogę przedstawić jako liczbę niepodzielną przez 3 dlatego ponieważ, każda liczba pierwsza większa od 3 zawiera się w liczbach niepodzielnych przez 3?
No bo inaczej jeżeli m należy do liczb całkowitych, to dla ,,m''=0 , k=1 co jest sprzeczne z założeniem.
Jeżeli mój tok rozumowania jest poprawny to proszę o potwierdzenie.
Pytanie 3. Czy przy rozważaniu liczby pierwszej ,,k'' w dwóch podzbiorach , liczba ,,m'' ma należeć do całkowitych czy naturalnych? Czy jest to bez znaczenia?
A jeszcze mnie naszła taka myśl:
Wniosek z równoważnym przekształceniem tezy jest poprawny (z resztą w oparciu o ten wniosek układałem treść tego zadania). Wniosek będzie prawdziwy w przypadku liczb całkowitych (czyli np. 400 | x^2 <-> 20|x)
Czyli dobrze rozumiem, że w każdym z poniższych przypadków przypadków, jeżeli, dana liczba np. ,,k'' należy do liczb całkowitych to zawsze mogę pominąć wartość bezwzględną?
Tak, to dobre rozumowanie.
Pyt. 1: tak, w 100% poprawne. Brakuje mi jednak w samym rozwiązaniu informacji, że liczba pierwsza k nie może być podzielna przez 3, zatem rozpatrujesz ją jako 3k+1 lub 3k+2.
Pyt. 2: poprawne rozumowanie.
Pyt. 3: powinno do naturalnych, ale napisanie, że do całkowitych nie będzie błędem (zbiór liczb naturalnych zawiera się w całkowitych).