Adam_Koz01 538 wyśw. 22-01-2021 08:19

Zad.6/86 zadanie domowe 17 cz.I



Chciałem zapytać, czy moje rozwiązanie jest w porządku, bo różni się od tego w odpowiedziach, jednak wynik wychodzi taki sam?



matematyka rozszerzona ilość rozwiązań Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
Grzegorz.p7 22-01-2021 11:25

zrobiłem tak samo,  nie widzę przeciwwskazań do takiego sposobu, odseparowałeś zmienne tak jak w 4 zad i tak jak Pan Jarosińki mówił na lekcji. Ale wydaje mi się, że brakuje tutaj granic tzn x dążącego do -oo i do +oo, więc pewny nie jestem czy na maturze byś dostał max punktów


Adam_Koz01 22-01-2021 12:13

Pytanie tylko, czy są one potrzebne, bo skoro wiem, że funkcja w przedziale (-oo;-1) cały czas maleje, a (1, +oo) cały czas rośnie to nie ma możliwości, żeby w pewnym momencie "wróciła do wartości 2" i zmieniła wynik. Myślę, że to dobry temat, żeby Pan Jarosiński się wypowiedział. Mogę zapytać.


Grzegorz.p7 22-01-2021 12:30

Zapytaj, ja na 100% nie wiem, policzyłem je tak na wszelki wypadek bo 15sekund mi to zajeło,

ale załóżmy przypadek ze maleje ale dąży do -1,5, wtedy tez maleje ale nie dąży do -oo tylko do -1,5 i byłby inny przedział, wiem ze w tym przykładzie to niemożliwe bo to funkcja wielomianowa, ale to taka myśl dlaczego je liczyłem mimo wszystko


jarosinski 22-01-2021 22:05

Witam, sposób jak najbardziej dobry- z resztą też sugerowany przeze mnie na lekcji (tym sposobem wykonamy zadanie na drugiej lekcji z rachunku różniczkowego). Co do pytania odnośnie granic w oo- musza one być. Przecież mogą być asymptoty poziomie np. dla y=0 co zmieniło by ostateczną odpowiedź