Emil 500 wyśw. 28-01-2021 18:59

2014.L.13




Czy moje obliczenia i podsumowanie dałoby pełną liczbę punktów za to zadanie? Jeśli nie proszę o komentarz z poprawkami 

Dziekuje ;)


Dowodzenie Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
Grzegorz.p7 28-01-2021 19:06

nie potrzebnie liczyłeś granice, w zadaniu pytają tylko o ekstremum, ale wszystko dobrze


... 28-01-2021 19:12

Ja osobiście w tym komentarzu zamiast pisać: ( Z obliczenia warunku koniecznego.....) Napisałbym kiedy pochodna jest dodatnia a kiedy ujemna oraz napisał że ze zmiany znaku pochodnej dla x=0 wynika że funkcja posiada jedno ekstremum lokalne i jest to maksimum. Moim zdaniem jest to warte napisania gdyż to właśnie ze zmiany znaku pochodnej wynika istnienie ekstremum.


Grzegorz.p7 28-01-2021 19:15

@... według mnie właśnie dobrze brzmi może lekko zmienić ze zachodzi wk i ww, wiec funkcja ma ekstremum i z rysunku widać ze to max wiec nie musi wyjaśniać dodatkowo ze to max, ww i wk są bardzo popularne, wiec nie widze przeszkody zeby o nich pisac w wyjasnieniu


... 28-01-2021 19:23

Napisałem tak gdyż Pan Jarosiński mówił, że lepiej dostosować się do kryteriów maturalnych. A w takich zadaniach zawsze jest napisany wyraźnie przedział dla którego funkcja rośnie i maleje. Tak samo w kryteriach operonu jest zaznaczone. I mimo że z rysunku wszystko widać to ja osobiście nie ryzykowałbym złego dnia egzaminatora.

(screen z lekcji)


Emil 28-01-2021 21:43

Dziękuje wam za wyjaśnienie ;)