ADRYAN11 550 wyśw. 06-02-2021 19:37

2/88 czII Zadanie domowe

Liczby a<b<c<d sa kolejnymi liczbami naturalnymi. Wykaż, że wielomian W(x) =ax^3-bx^2-cx+d ma trzy pierwiastki 


W odpowiedziach jest napisane, że należy zaznaczyć to, że pierwiastki f(x) sa różne od zera. Nie rozumiem jak mam to wywnioskować na podstawie f(x) oraz delty. Poza tym, czy koniecznie musimy dowodzić to, że wszystkie pierwiastki sa różne, skoro w poleceniu nie ma tego napisane - mamy dowieść tylko to że, W(x) ma 3 pierwiastki 


Wykaż że wielomiany Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
... 06-02-2021 20:02

Było już podobne pytanie. Pan Jarosiński napisał, że brakło w poleceniu słowa ,,Różne''. 

Natomiast jeżeli chodzi o : ,,W odpowiedziach jest napisane, że należy zaznaczyć to, że pierwiastki f(x) sa różne od zera." To w kryteriach nie ma takiego zapisku. Jest zapisek, że należy napisać że w tym NAWIASIE (w którym rozpatrujemy ilość miejsc zerowych) mamy dwa różnie pierwiastki dodatkowo różne od ,,1''. A tak należałoby zrobić gdyby w poleceniu było słowo różne. Po prostu wszystko rozbija się o niuans w poleceniu.


ADRYAN11 06-02-2021 21:26

Tak tak, masz rację. Chodziło mi właśnie o to, że w odpowiedziach jest zapis, że pierwiastki sa różne od 1 -a napisałem różne od 0. Dzięki za odpowiedź :)