W odpowiedziach mamy zapisane: Stwierdzenie, że na orbicie stacjonarnej prędkość musi wynosić około 3,08 km/s a bryła ma prędkość za małą.
Dlaczego stwierdzamy, że na orbicie stacjonarnej prędkość musi być około 3,08km/s?, przecież te wyliczenia była dla jakiejś przykładowej satelity geostacjonarnej. I czy w takim razie geostacjonarne i stacjonarne to to samo?
Ta prędkość została obliczona w pp b), natomiast w pp c) mamy powiedziane, że tego dodatkowego satelitę umieszczono na tej samej orbicie, w związku z tym ta nowopowstała bryła znajduje się na orbicie, dla której prędkość orbitalna wynosi wyliczone 3,08 km/s. I faktycznie jest to prędkość dla satelity geostacjonarnego, a przecież taki satelita może znajdować się tylko na jednej ściśle określonej wysokości ponad Ziemią - w związku z tym jego prędkość musi być ściśle określona.
Jeśli chodzi o nazewnictwo to geostacjonarny odnosi się do satelity stacjonarnego dla Ziemi (przyimek "geo"), natomiast satelita może być stacjonarny również dla innej planety (ale już nie "geo" ;)).