Grzegorz.p7 578 wyśw. 29-03-2021 23:56

Planimetria - zbiory

Mam dość duży problem z zadaniami z planimetrii, i chciałem się dowiedzieć jakie najlepsze zbiory polecacie do matury(zadania maturalne dwa razy przerobiłem). Zadania z aksjomatu i nowej ery również przerobiłem, trochę kiełbasy i kurczaba. Ale jednak nie chciałbym kiełbasy bo mimo wszystko  mało maturalne są te zadania. Dodam ze z tw sin i cos raczej problemów nie przewiduje(moze jedynie zadania z udowodnieniem jakieś równości(typowe zadania 5*)).


   


matematyka planimetria Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
... 30-03-2021 00:10

Moim zdaniem przed maturą jak już wszystko masz przerobione od deski do deski najlepiej zaatakować zadania.info dział planimetrii, ustawiasz sobie poziom trudności i lecisz po kolei, masz tam rozwiązania i zadań jest tona maturalnych, powtarzają się czasami z różnych matur ale na prawdę warto, bo samych dowodów masz tam od groma. 
Dodatkowo nie ma chyba nic bardziej rozwijającego niż robienie zadań konkursowych, jak masz problemy z planimetrią ( to może nie od razu na olimpiadę ogólną) ale możesz posprawdzać zadania z diamentowego indeksu AGH, przerobiłem wszystkie i zdarzają się na prawdę ciekawe i na tyle rozwijające, że patrzysz później na zadania maturalne 4-5 gwiazdek i widzisz zadanie z 2 gwiazdkami. Polecam!