Lelum Polelum 534 wyśw. 11-04-2021 20:24

Ocenianie na maturze



Wie ktoś może jak ocenia się na maturze zadania prawda fałsz i zadania tekstowe dotyczące przepływu prąd elektrycznego? Zawsze mam problem z tego typu zadaniami ponieważ umowny i rzeczywisty kierunek przepływu prądu są od siebie różne. Przy zaznaczeniu na rysunku sprawa jest prosta, bo zawsze zaznacza się kierunek umowny, ale jak to wygląda przy zadaniach tekstowych, czy zaznaczenie odpowiedzi odnoszącej się do rzeczywistego kierunku przepływu prądu z odpowiednią adnotacją zostanie uznane? Nie spotkałem jeszcze zadania w którym by było sprecyzowane o jakie kierunek prądu chodzi. 

Mam jeszcze pytanie dotyczące elementów nieliniowych, czy trzeba wiedzieć, jak zachowuje się prąd przy elementach nieliniowych np.: cewkach, i czy trzeba wiedzieć, że te zależności opisuję się nie tylko liczbami rzeczywistymi ale i urojonymi? (wiem, że na pewno nie trzeba tego liczyć, ale nwm czy trzeba posiadać wiedzę teoretyczną na ten temat). 


Fizyka Prąd Cewki Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
machalina 14-04-2021 23:47

Na maturze powinno to być doprecyzowane...

"Nie spotkałem jeszcze zadania w którym by było sprecyzowane o jakie kierunek prądu chodzi. " - a podasz jakiś przykład zadania w którym nie jest doprecyzowane? 


Lelum Polelum 15-04-2021 00:43

choćby zadanie 3 zadanie domowe nr 13