Czy energia kinetyczna zawsze równa się sile wypadkowej czy tylko w tym przypadku i jak ustalić kiedy możemy użyć tego wzoru? Czy praca zawsze równa się zmianie w energii mechanicznej (W = deltaEmech), jeśli nie to keidy możemy używać tego wzoru?
W tym pierwszym zdaniu jest nieścisłość, bo energia nie może się nigdy równać sile, to są dwie różne wielkości. Ale domyślam się o co Ci chodziło i tak, zawsze praca sił wypadkowej jest równa zmianie energii kinetycznej danego ciała. Drugie zdanie również jest prawdziwe, ale w przypadku gdy jako całą energię jaką posiada ciało przyjmujemy energię mechaniczną (sumę Ep i Ek), czyli zaniedbujemy inne rodzaje energii jakie może mieć ciało (np. energię wewnętrzną), więc w zadaniach z czystej dynamiki to będzie jak najbardziej ok.
Chciałbym zaprosić Cię na darmowy webinar w najbliższą niedzielę o 20:00, dzięki któremu dowiesz się jak poprawić maturę próbną o ponad 50 pkt. %.
Podczas webinaru:
Określimy szczegółowy plan pracy tydzień po tygodniu od teraz aż do matury majowej, dzięki czemu będziesz mógł poprawić wynik matury próbnej o ponad 50 pkt. %.
Zobaczysz jakich typów zadań spodziewać się na maturze, dzięki
czemu zaoszczędzisz mnóstwo czasu przy uczeniu się.
Poznasz 6 najlepszych technik nauki matematyki, dzięki którym
znajdziesz się w 1% najlepszych maturzystów (dane od tysięcy kursantów).
Dostaniesz niepowtarzalne prezenty, (m.in. PDF ze szczegółowym planem pracy tydzień po tygodniu aż do dnia matury) który pomogą Ci w uzyskaniu bardzo wysokiego wyniku na maturze z matematyki.
Webinar startuje za:
Dni
Godz
Min
Sek
Prośba o pomoc wysłana
Prośba o udzielenie pomocy została wysłana. Jeżeli post nie otrzyma odpowiedzi społeczności w ciągu dwóch dni, pomoc zostanie udzielona przez zespół Szkoły Maturzystów.