mm 360 wyśw. 23-11-2021 21:55

2019.3.2



Cześć, zastanawiam się, czy dobrze uzasadniłam swoją odpowiedź do d), bo w odpowiedziach jest napisane że wkład niepewności czasu jest 25 razy większy od wkładu niepewności wysokości  i nie wiem skąd to się wzięło. Pozdrawiam 


Niepewności Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
s.gugula 24-11-2021 23:29

Tak, Twoje uzasadnienie jest jak najbardziej dobre - sam zapewne napisałbym takie na maturze :) w odpowiedziach widnieje zapis, że wkład niepewności czasu jest 25 razy większy, bo w tym podpunkcie można użyć kilku różnych tłumaczeń i w odpowiedziach w naszej ksiązce jest zamieszczone akurat to z tą dwudziestką piątką. Bierze się ona stąd, że niepewność obliczenia przyspieszenia z podpunktu c) jest ok. 25 razy większa niż z podpunktu b) - stąd to wnioskowanie (choć szczerze mówiąc samo sformułowanie, że wkład jest w związku z tym 25 razy większy niezbyt mi się podoba - prędzej powiedziałbym, że właśnie wkład jest ok. 12 razy większy na podstawie tego rozumowania, które Ty przedstawiłaś). Tak czy inaczej Twoje rozumowanie jest ok - pod poniższym linkiem można sobie zerknąć do kryteriów: kryteria

Jak widać można było to uzasadniać na kilka różnych sposobów.