viGor 365 wyśw. 28-12-2021 14:48

Kurczab kl.II 3.82



Cześć, wkradł mi się jakiś błąd i wynik różni się od tezy, niestety nie potrafię znaleźć błędu.

[Przepraszam za niewyraźny rysunek, na marginesie dałem znać, że korzystam z własności kątów opisanych na tym samym łuku]


Mały błąd Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
jarosinski 30-12-2021 19:22

Na jakiej podstawie uważasz, że kąt <OBA jest równy jest równy połowie kąta beta? Nie ma tego na żadnym etapie twojego rozwiązania.


jarosinski 30-12-2021 19:32

Tutaj rozwiązanie tego zadania.

Zwróć szczególną uwagę na estetykę rozwiązania, ciężko z twojego rysunku i rozwiązania cokolwiek odczytać.
Bardzo dużo błędów i pomyłek wynika bezpośrednio z niechlujnego i małego rysunku.


viGor 02-01-2022 13:05

Na jakiej podstawie uważasz, że kąt <OBA jest równy jest równy połowie kąta beta? Nie ma tego na żadnym etapie twojego rozwiązania.

Tam jest napisane DBA(i znów wychodzi na jaw moje niechlujstwo niestety)
[DBA oparty na tym samym łuku co AOD]

Tutaj rozwiązanie tego zadania.

Zwróć szczególną uwagę na estetykę rozwiązania, ciężko z twojego rysunku i rozwiązania cokolwiek odczytać.
Bardzo dużo błędów i pomyłek wynika bezpośrednio z niechlujnego i małego rysunku.

Dziękuję za rozwiązanie, będę na przyszłość pamiętał :)



viGor 02-01-2022 13:38

Jeszcze jedno mi się w oczy rzuciło - czy tutaj nie powinno być fi zamiast alfa ?



jarosinski 02-01-2022 16:00

Jeszcze jedno mi się w oczy rzuciło - czy tutaj nie powinno być fi zamiast alfa ?

Tak, masz racje.