nomysz 273 wyśw. 08-05-2022 22:00

Pytanie odnośnie "sin2(alfa)"

Jak na zmianę sin2(alfa) wpływa inna liczba czy sinusie? Chodzi mi o to, że jeśli mamy np. sin4(alfa) to też możemy użyć wzoru na podwojony kąt, ale co się wtedy zmienia? (chodzi mi ogólnie co się zmienia, nie tylko w tym przypadku). I jeszcze mam pytanie czy można używać wzoru na podwojony kąt w sinusie przy innych liczbach (np. sin3(alfa))? czy już nie. I chciałem jeszcze spytać czy można stosować podobną metodę np. przy podwojonym cosinusie lub tangensie?


Jak na zmianę sin2(alfa) wpływa inna liczba czy sinusie? Chodzi mi o to, że jeśli mamy np. sin4(alfa) to też możemy użyć wzoru na podwojony kąt, ale co się wtedy zmienia? (chodzi mi ogólnie co się zmienia, nie tylko w tym przypadku). I jeszcze mam pytanie czy można używać wzoru na podwojony kąt w sinusie przy innych liczbach (np. sin3(alfa))? czy już nie. I chciałem jeszcze spytać czy można stosować podobną metodę np. przy podwojonym cosinusie lub tangensie?


pytanie Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
jarosinski 09-05-2022 13:05

sin(4x)= 2sin(2x)cos(2x)

czy można używać wzoru na podwojony kąt w sinusie przy innych liczbach (np. sin3(alfa))? czy już nie. -> tak, ale będziesz miał kąt 1,5alfa, nie wiem czy chcesz wtedy tak mieć


nomysz 09-05-2022 15:41

Rozumiem a co gdy jest 8alfa itp ? Biorę wtedy 2sin4alfa? (W sensie ze liczbę podzielona przez 2?) I czy tak samo można robić dla np. Cos4x?(jeśli tak to jak to wygląda?)



jarosinski 10-05-2022 19:53

sin8x = 2sin4xcos4x

cos 8x = cos^2(4x) - sin^2(4x)