lodowcowy rowerzysta 300 wyśw. 17-05-2022 10:34

2017.9



Co robię nie tak? Jak to zrobić, stosując prawo Pascala dla poziomów niebieskiego i zielonego? Czy tak można w ogóle?

Odpowiedź to 13.56 cm . W kryteriach i na lekcji robiliśmy względem (u mnie na rysunku) czarnej przerywanej linii i ten sposób jest dla mnie zrozumiały.


Prawo Pascala Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
s.gugula 17-05-2022 14:29

Chwilka, coś tu pokręciłeś. Na zajęciach i w kryteriach jest to zrobione względem poziomu zielonego, czyli granicy pomiędzy olejem i wodą w jednym z ramion. I tylko względem tego poziomu (plus każdego niższego w wodzie) da się to zrobić, bo prawo Pascala można stosować dla danej jednej cieczy (czyli w tym przypadku dla wody, znajdujemy się co prawda na górnej jej granicy w jednym z ramion, ale tak jak wspomniałem wcześniej można się przenieść w obu ramionach trochę niżej i dostaniemy to samo, więc dla wygody dobrze jest to zrobić już na jej górnej granicy). To co u Ciebie jest w zielonej ramce to wygląda jak prawo Pascala zapisane dla poziomu czarnej przerywanej linii - ale względem tego poziomu robić tego nie można, bo wtedy w lewym ramieniu znajdujemy się winnej cieczy, a w prawym w innej. Z tego samego powodu nie możemy tego zrobić względem poziomu niebieskiego.