bartek 238 wyśw. 13-11-2022 17:52

Zadanie domowe nr 9 Zad 1 a)

Zad 1) 

. Pewna lampa LED emituje z góry pionowy strumień światła padający na poziomą powierzchnię stołu, na którym leży czarna kwadratowa płytka ceramiczna o długości boku równej 14 cm i grubości 0,8 cm. Należy założyć, że ilość energii świetlnej emitowanej z lampy, która dociera do powierzchni stołu o polu 1 m2 w ciągu 1 s wynosi 8 J. (5p) 1.1 Przyjmując, że początkowa temperatura płytki leżącej na powierzchni stołu wynosiła 20°C oraz że płytka pochłania 90% padającej na nią energii światła, oblicz po jakim czasie płytka ogrzeje się o 1°C. Przyjmij, że płytka nie oddaje ciepła do otoczenia. Ciepło właściwe ceramiki, z której została zrobiona płytka wynosi 880 J/(kg∙K). Gęstość ceramiki wynosi 2600 kg/m3 . (4p) 


Nie jestem pewien czy nie wystąpił błąd w odpowiedzi do zadania nr 1 podpunkt a)

Dokładnie chodzi mi o fakt że w filmiku z odpowiedzią do tego zadania Pan zamienił

objętość Płytki ( V ) na jej średnice ( d ) przy obliczaniu Masy płytki ceramicznej

i nie jestem pewien czy to błąd czy celowe działanie jednak zmienia to mocno wynik

końcowy , gdybyśmy obliczyli w normalny sposób masę płytki wynik końcowy wynosił by 

zaledwie około 36s by zmienić temperaturę płytki o 1 stopień Celciusza.  Jednak logicznie 

myśląc nie jest to raczej możliwe by w tak szybkim czasie płytka się tak ogrzała. Prosił bym o pomoc :)



Fizyka Termodynamika Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
bartek 13-11-2022 18:15

Jednak sam się pomyliłem, podczas porównywania 2 wzorów nie skróciłem S