dud13 275 wyśw. 27-01-2023 01:14

problem z zadaniem analiza matematyczna



Zadanie drugie można łatwo rozwiązać znajdująć pierwiastek równy 1   i potem przejść do równania kwadratowego , ale chciałem rozwiązać to tak jak robiliśmy ostatnio na lekcji tzn, rachunkami różniczkowymi itd, więc odizolowałem m napisałem ((x^(3)-1)/(x^(2)-x)) =m i rysuje ale za każdym razem wychodziło mi jakoby ta funkcja miała max 2 rozwiązania co jest nie prawdą , a jak w geogebre wklepywałem tą funkcje to to samo . Pomoże ktoś?


matura Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
Użytkownik nieznany Edytuj 27-01-2023 15:54

mam podobny problem w dodatku czy może ktoś wyjaśnicz dlaczego funkcja przyjmuje wartości w asymptocie?

tak jak przy liczeniu granicy wiem że ten czynnik zerujący mianownik dla x=1 się skraca  ale czy funkcja podstawowa nie powinna mieć w tym miejscu asymptoty?


Użytkownik nieznany Edytuj 27-01-2023 15:54

mam podobny problem w dodatku czy może ktoś wyjaśnicz dlaczego funkcja przyjmuje wartości w asymptocie?

tak jak przy liczeniu granicy wiem że ten czynnik zerujący mianownik dla x=1 się skraca  ale czy funkcja podstawowa nie powinna mieć w tym miejscu asymptoty?


jarosinski 10-02-2023 17:26

Wynika to z tego, że wielomian ma pierwiastki zespolone - stąd należy zrobić to za pomocą klasycznej metody.