_B 158 wyśw. 13-05-2023 19:01

Nanoszenie danych na rysunek i używanie danych z poprzednich podpunktów ocenianie na maturze



2 pytania do oceniania na maturze

1) czy mogę nanosić dane (tak jak tu naniosłem h, delta h i 1m) na rysunek podany w treści zadania, a jeśli tak czy też w przypadku (tak jak na zdjęciach) gdzie dalej w treści zadania mamy coś na ten rysunek nanieść (Fwyp w pp 1.1)

2) czy mogę korzystać z obliczonych w poprzednich podpunktach wartości (coś jak tutaj gdzie v przeliczone w 1.2 wstawiłem w działaniu w 1.3, ale bardziej ogólnie a nie tylko samo zamienianie jednostki), czy należy je ponownie wyliczyć?


fizyka matura Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
s.gugula 14-05-2023 11:19

1) Tak, na rysunek można sobie nanieść jakieś swoje dane, natomiast jeśli chcemy ich potem używać w obliczeniach to dla 100% bezpieczeństwa i tak słownie napisałbym czym ta dana jest (czyli np. deltah - różnica wysokości na której jest działko i wysokości siatki, itd.). Jeśli natomiast trzeba jeszcze zgodnie z treścią zadania coś dodatkowo nanieść na ten rysunek, to tu byłbym bardzo uważny - w teorii powinno być ok, natomiast szczerze mówiąc nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Ja w takiej sytuacji naniósłbym na rysunek tylko to o co proszą.

2) Znów nie chciałbym tu udzielać jednoznacznej odpowiedzi, ale ja bym to dla bezpieczeństwa wyliczył jeszcze raz (chyba że wyliczenie jest jakieś długie bardzo, to wtedy piszę, że wyliczenie jest dokładnie takie samo jak w pp1) i będzie git).