Pers 160 wyśw. 17-11-2023 15:48

Zadanie domowe 10 cz. I ,książka kurs maturalny poziom podstawowy ,str. 159

zad 1. Na rysunku przedstawiono wykres funkcji f(x):

c) podaj przedziały, w których funkcja jest malejąca

moja odpowiedź: < -1, 0) , < 1, 2 > a w kryteriach do zadań domowych jest odpowiedź: ( -1, 0 ) , ( 1, 2 )

pytanie dlaczego przedziały otwarte?   Jeżeli podaje się przedziały monotoniczności to stosujemy przedziały zamknięte z wyjątkiem, gdy liczba na krańcu przedziału jest oznaczona kółeczkiem otwartym, wtedy nawias otwarty

h) odczytaj zbiór argumentów dla których wartość funkcji jest nieujemna


c) moja odpowiedź: < -1, 0) , < 1, 2 > a w kryteriach do zadań domowych jest odpowiedź: ( -1, 0 ) , ( 1, 2 )

pytanie dlaczego przedziały otwarte?   Jeżeli podaje się przedziały monotoniczności to stosujemy przedziały zamknięte z wyjątkiem, gdy liczba na krańcu przedziału jest oznaczona kółeczkiem otwartym, wtedy nawias otwarty

h) moja odpowiedź jest: ( 0, 5/3 > U { -1 } a w kryterium odpowiedzi jest: ( 0, 5/3 ) U { -1 }

pytanie dlaczego przy liczbie 5/3 jest przedział otwarty a nie zamknięty skoro f(5/3) = 0 a liczba zero jest nieujemna


matematyka kurs maturalny poziom podstawowy własności funkcji Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
BLACK338OUT 18-11-2023 18:17

Cześć,
możesz edytować pytanie i dodać przykłady do rozwiązania?
Pozdrawiam ;)


jarosinski 20-11-2023 13:20

W przypadku monotoniczności stosujemy nawiasy domknięte kiedy mowa jest o "maksymalnych" przedziałach monotoniczności :) W razie dalszych pytań proszę pisać w komentarzu