Kacper 82 wyśw. 08-04-2024 20:30

Rodzaj nawiasów w monotoniczności funkcji kwadratowej



W monotoniczności funkcji trzeba dawać nawiasy zamknięte czy to jest obojętne? Z tego co się dowiedziałem z tego forum to nawiasy należy domykać jedynie w maksymalnych przedziałach monotoniczności. Prosiłbym też o jakiś dowód na to, że trzeba lub nie trzeba domykać.


Matematyka funkcja kwadratowa monotoniczność Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
Pawel 09-04-2024 22:19

Wydaje mi sie, ze nalezy domykac, ale niby jezeli nie domkniesz to tez nie byloby to bledem ( tak chyba bylo na lekcji z kursu ). 
Jest to pytanie typu, czy 0 jest naturalne, jedni przyjmuja, ze tak inni, ze nie. 
Tak, czy inaczej lepiej domknac, bo tak najczesciej sie przyjmuje 


Kacper 09-04-2024 22:27

Pytam bo staram się o 6 z matematyki na koniec i właśnie brakuje mi punktu do 6 przez ten "błąd". Nauczycielka mówi, że trzeba domykać. No i chcę znaleźć jakiś dowód, że jednak nie trzeba domykać.


jarosinski 10-04-2024 12:02

W matematyce przyjmuje się dwie opcje za poprawne. Ostatnimi czasy jednak uzgadnia się, żeby te przedziały domykać, ale nie ma to potwierdzenia w matematycznej teorii. Z matematycznego punktu widzenia jest to bez różnicy. Poproś Panią, żeby matematycznie Ci udowodniła dlaczego ma być przedział domknięty :)