Dlaczego w kluczu jest 0st., skoro maksymalny sinus potrzebny do wzoru E=NBSw*sin(B,S) występuje dla 90st.? Czy czegoś nie rozumiem?
W jaki więc sposób ta wartość będzie maksymalna, skoro sin0 jest zerowy, czyli wyzeruje się wartość SEM? Jakoś nie mogę tego zrozumieć.
Sinus jest właśnie wtedy równy 1, czyli kąt pomiędzy wektorami B i S jest równy wówczas 90 stopni. Ale to oznacza, że kąt pomiędzy liniami pola magnetycznego (czyli de facto wektorem B) a płaszczyzną ramki jest zerowy (bo płaszczyzna ramki nie jest równoległa do wektora S, ale do niego prostopadła). Stąd odpowiedź to 0 stopni między płaszczyzną ramki a liniami pola, co jednocześnie oznacza, że kąt między B i S był równy 90 stopni i wtedy faktycznie SEM jest największa.
Dobrze, już rozumiem, dziękuję!
Super, nie ma sprawy :)
Jak najbardziej rozumiesz, natomiast zauważmy, że we wzorze siedzi kąt między wektorami B i S, a pamiętajmy, że wektor powierzchni S jest prostopadły do płaszczyzny tej powierzchni. A zatem jeśli między B i S ma być kąt równy 90 stopni, to znaczy, że płaszczyzna tej powierzchni jest równoległa do linii pola (a w treści zadania pytają nas o płaszczyznę powierzchni).