10.1.: Dlaczego zwrot Bind jest za kartkę? Szczerze mówiąc moim zdaniem tutaj w ogóle powinno być Bind=0, bo przecież ramka się nie porusza.
10.2.: Czy moje przykłady są poprawne? Bo cke nie zawarło ich w odpowiedziach. Co prawda są to sposoby na zmianę strumienia, ale uważam, że gdy zmienia się strumień to też zmienia się pole magnetyczne (przy wciąganiu/wyciąganiu ramki z tego pola)
10.4.: Dlaczego zdanie 1 jest fałszywe, a 2 i 3 prawdziwe?
10.2.: Czy elektromagnes byłby dobrym przykładem?
10.3.: 2-czyli sam fakt, że pole magnetyczne maleje/rośnie (skoro strumień maleje/rośnie) mówi nam o tym, że zmienia się zwrot natężenia, a co za tym idzie zwrot tego pola magnetycznego?
10.2 - tak, tylko, że warto byłoby dodać, że możemy w nim oczywiście zmieniać natężenie prądu.
10.3 zdanie 2 - tak jest :) wynika to wprost z reguły Lenza a ilościowo np. z prawa Faradaya.
10.1: Po pierwsze zwrot B ind ma być do nas, a nie za kartkę ;) A bierze się to z faktu, że zgodnie z treścią wiemy, że wartość B zmienia się w czasie: B = beta*T. Jest to zatem liniowa rosnąca funkcja czasu, a to oznacza, że strumień (Fi = B*S) również rośnie (przypominam, że jednym ze sposobów zmiany strumienia jest zmiana samego pola B - i tak właśnie tutaj jest, ramka wtedy w ogóle nie musi się poruszać). Z reguły Lenza wiemy, że gdy strumień rośnie, to B ind ma zwrot przeciwny do Bz, stąd tutaj B ind jest do nas.
10.2: Nie - Twoje przykłady są przykładami na zmieniający się strumień (Fi), ale nie ma w nich mowy o polu B, a oni pytają właśnie jak można uzyskać samo zmieniające się pole B (co potem oczywiście prowadzi do zmiany strumienia Fi, jak wyżej wspomniałem).
10.3: 1 - gdy nie ma zmiany B i nie ma zmiany S, ani kąta między nimi, to strumień Fi się nie zmienia - nie ma zatem zjawiska indukcji - a zatem nie ma prądu indukcyjnego. 2 - od t0 do t1 wartość B rośnie, czyli strumień rośnie, czyli prąd indukcyjny płynie w jedną stronę, a od t2 do t3 B maleje, czyli strumień maleje, czyli prąd indukcyjny będzie płynął w przeciwną stronę (analogia do wpychania, a następnie wyciągania ramki z pola). 3 - wynika wprost z 2 i z tego, że Bind (bo o to tutaj pytają) wyznacza się z reguły prawej dłoni na podstawie tego jak płynie Iind. Skoro Iind miały przeciwne zwroty, to Bind też.