1.1 i 1.2: Czy w tym zadaniu bloczek jest bezmasowy? Co w tym zadaniu robię źle?
1.3: 2 - jak uzasadnić, że to zdanie jest prawdziwe?
4: Czy uzasadnienie z nierówności trojkata jest prawidłowe?
5.1: Jak to jest, że boję przymocowano do dna a ona unosi się na powierzchni wody? To było dla mnie trochę mylące.
5.2: 1-jest tak dlatego, że siła naciągu zależy od h_zan tak?
7.1: Czy to rozwiązanie jest poprawne? Bo w kryteriach jest podane równo 18 m/s a mi wychodzi tyle w przybliżeniu.
7.3: 3 i 4 - Czy musimy takie rzeczy wiedzieć na maturę?
8: Dla jakiego położenia księżyca względem ziemii i słońca jest nów (pamiętam tylko, że zaćmienie słońca jest, gdy księżyc jest między słońcem a Ziemią, zaćmienie księżyca jest gdy Ziemia jest między księżycem a słońcem? I czy musimy to wiedzieć? O co chodzi z rysowaniem tarcz (mam nadzieje, że to też nie obowiązuje)?
9: Czy to uzasadnienie też jest prawidłowe?
11: Chciałbym rozstrzygnąć kwestię zadań doświadczalnych: Czy warto je robić jeśli od kilku lat już nie było tego na maturze? Czy jest to w podstawie programowej?
12: Skąd wiadomo, że U_RA (opornik przy amperomierzu) = U_AB, czy to wyszło przez przypadek? Czy nie trzeba tego obliczyć bardziej dokładnie jak to zrobiłem?
13.2: Skąd wiadomo, że wartości pól magnetycznych pochodzących od różnych przewodników "normalnie" się sumują? Skąd ogólnie wiedzieć wartości jakich wielkości sumują się "normalnie" (np. pamiętam, że amplitudy fali się sumują jak jest interferencja konstruktywna, ale natężenia fali dźwiękowej się nie sumują)?
13.3: Czemu w liczniku ma być |B1-B2|? Ja myślałem, że błąd względny to po prostu B1/B2.
14: Co tu robię źle? Trochę "zmatematyzowałem" to zadanie po obliczeniu sin alfa. Ale ogólnie wiem, że ta odległość będzie największą, gdy promień świetlny będzie przechodził przez punkt C.
16.1: Czy należy tą prostą przedłużać aż do punktu (0;0)? Bo wydaje mi się, że na lekcjach Pan mówił, że prostą dopasowaną rysuje się w bliskim sąsiedztwie tych punktów.
16.2: Czy jak jest napisane "oszacuj na podstawie wykresu" a ja w 16.1 obliczyłem r0 na podstawie wykresu a tutaj już podstawiam do wzoru z treści to jest to poprawne? Czy całą wartość trzeba oszacować?
16.3: Czy trzeba coś wiedzieć o gęstości materii w jądrach lekkich i ciężkich? Skąd wiedzieć, że chodzi o gwiazdy neutronowe i powinniśmy ogóle to wiedzieć?