ola 129 wyśw. 04-04-2026 00:16

arkusz 6 zadanie 7



dlaczego mnożymy tu razy 180 a nie 360?


okrąg Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
Lampa24/7 05-04-2026 19:43

Mnożyłabyś gdybyś operowała na kącie środkowym (z użyciem środka okręgu) a te działania wszystkie są podzielone na dwa po prostu bo one są już liczone na kat wpisany w okrąg ale całość jest operowana na kącie środkowym.

Tutaj ci pokazuje na przykładzie tego pierwszego kąta(czerwony punkt to środek) i mam nadzieje że teraz jest to dla ciebie bardziej zrozumiałe. Ale jeśli nadal coś jest nie jasne to daj znać to z chęcią wszystko wyjaśnię.


ola 07-04-2026 18:40
już rozumiem dziękuję!