
W takim zapisie nie trzeba tu nic dodawać, prawda? że któryś z nawiasów należy do naturalnych itd.
Chyba że wypadaloby dopisać jeszcze ze W1 i W2 należą do naturalnych (tylko czy to nie jest oczywiste??).
Po prostu zastanawiam sie czy jak napisalem to co jest na koncu z tym kwantyfikatorem to czy przy kazdym przypadku musze dopisywać ze nawias nalezy do calkowitych/naturalnych.
to bylby to błąd jakbym napisal ze nawiasy należą do naturalnych? W zadaniu jest mowa o naturalnych, a całkowite zawierają jeszcze oczywiście liczby ujemne.
Zauważ, że przykładowo masz nawias (5k - 5n -1) co może być ujemne, np przy k=1 i n =3.
Myślę, że nie zaszkodzi zapisać właśnie, że W1, W2 należą do CAŁKOWITYCH, podobnie nad każdym z nawiasów dałbym mini odnośnik, że też jest całkowite.
Kwantyfikator nie ma nic do nawiasów, jest wręcz niepotrzebny (nikt za jego brak nie odejmie punktów).