anastazja 69 wyśw. 28-04-2026 20:50

Arkusz XII



Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi załozeniami i dlaczego liczymy tą nierówność w przedziałach takkch jak są w odpowiedziach?


Nierówność z pierwiastkiem Dodaj post do ulubionych Poproś o pomoc
jarosinski 29-04-2026 16:33

Przedziały są ponieważ zasada jest taka, że w nierówności możesz podnieść do kwadratu tylko wtedy jeżeli obie strony są nieujemne. Dlatego jeżeli chcemy taką operację zrobić to musimy założyć że prawa strona jest również nieujemna.


anastazja 01-05-2026 00:24

Czyli nie muszę jeszcze sprawdzać warunku żeby 12 + x było nieujemne?


jarosinski 01-05-2026 17:14

Jeżeli z innych warunków to nie wynika to musisz.